Hakkımızda

ARiMPEKS firması 1987 yılında kurulmuştur. İlk üretim 300 m2’lik bir alanda 1 adet tifdruk ve 1 adet dilme makinesi ile yapılmaya başlandı. ilk yıllarında ARiMPEKS’in üretimi senelik 50 ton seviyelerindeydi.1992 yılında yapılan yatırımlar sonucu kapasite 100 tona çıkarıldı. Bu tarihlerde kapasitenin %80’ini ARiMPEKS’in kuruluşunda en önemli rolü oynayan ilaç sektörü oluşturmaktaydı.

1998 yılında üretim alanı 1.200 m2 ye çıkarılıp, 3 adet baskı, 3 adet dilme ve 1 adet laminasyon makinesi ile üretim kapasitesi senelik 300 tona yükseltildi. Bu yükselişin en belirgin nedenlerinden biri ise gıda sektörüne yönelik yürütülen yeni projelerin hayata geçirilme başarısıydı. ARiMPEKS firmasında ağırlık olarak Alüminyum Folyo ve OPP, PET, PE kullanarak tek katlı ve çok katlı baskılı, baskısız ambalaj malzemesi üretilmektedir.

Üretimde hammadde olarak kullanılan alüminyum folyo ağırlıklı olarak AMCOR ve SYMETAL firmalarından temin edilmektedir. Diğer malzemeler için ise yine yurt dışından ve yurt içinden olmak üzere çeşitli tedarikçileri bulunmaktadır. ARiMPEKS, 2005 yılının Ağustos  ayından itibaren Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan yeni fabrikasında 5 adet tifdruk baskı, 3 adet laminasyon, 4 adet dilme, 1 adet aktarma ve 1 adet gofraj makinesi  ile üretim yapmaya bağlamıştır. Üretiminin %50’sini ilaç sektörü , diğer %50’sini ise gıda sektörü oluşturmaktadır. Şu an 60 kişilik personeli ile senelik 2.500 ton üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Bizleri bugünlere taşıyan; müşterilerimize sınırsız, en kaliteli hizmeti sağlama arzusu ve onların bizlere duyduğu güvendir.